Max elevation: 789 m
Min elevation: 187 m
Total climbing: 900 m
Total descent: -988 m
Total time: 06:05:42
Ik zit hier nu lekker met een Erdinger Dunkel ter linker zijde op een confortabel lounge setje op het binnenplaatsje van ons appartement in Bad Nauheim.
Het waren vandaag niet de kilometers en zelfs niet de 954 hoogtemeters die de rit pittig maakte. Het was voornamelijk de slechte ondergrond en een routeboekje die ons steeds dingen beloofde die dan niet kwamen zoals koffiestops en winkels en dan weer dingen niet vermeldde die wel kwamen, zoals klimmetjes en gravelpaden.

Deze etappe had de koninginnenrit van onze route naar Wenen moeten worden. We hebben het ‘dak’ van de route bereikt – al hadden we dat zelf even niet door – en daarmee ook de grootste inspanning van de tocht. Daar horen – vinden wij – wel spectaculaire uitzichten bij. Die misten we een beetje in de Taunus. Het is er best mooi, maar nergens spectaculair.

Wat in de regio wel het vermelden waard is, zijn de oude centra van stadjes als Bad Ems, Idstein en Bad Nauheim. Die zijn eigenlijk best leuk en soms ook echt mooi.

we zitten hier in een campingarme omgeving en dus moeten we of ver fietsen of genoegen nemen met een ander onderkomen. Het is een appartement geworden. Dat betekent dat we in ieder geval zelf kunnen koken.
ik heb nog geen Nespresso apparaat ontdekt, dus dat wordt weer oploskoffie. Ik heb wel een koelkast waar ik Weizen kan koelen, dus…..